Grupist

Viljandi Metall AS

Viljandi Metall on olnud pidevas arengus. Aja jooksul on väljakujunenud grupp ettevõtteid, kellel on üle 25 aasta kogemust ehitussektoris.

Ettevõtete vaheline sünergia võimaldab pakkuda võtmeid kätte lahendusi: aitame planeerida sobiva lahenduse, toodame ja paigaldame konstruktsioonid ning hoolitseme projekti dokumentatsiooni eest.

Tegemist ei ole pelgalt projektijuhtimisteenusega, vaid katame suure osa tarneahelast ära oma ettevõtetega. Viimaste aastate jooksul on märgatavalt kasvanud betoonisegude ja -elementide ning tööstusseadmete tootmine, mis võimaldab meil pakkuda klientidele senisest veelgi integreeritumat asjaajamist.

grupist-main

Väärtused

Meie missioon ja visioon on võimaldada tööstuse arengut, läbi täpse ja paindliku allhanke ning anda kuju headele arhitektuursetele ideedele ja kujundada seeläbi elukeskkonda funktsionaalsemaks ja loovamaks.

Vastutus

Oleme sertifitseerinud enda ettevõtted rahvusvaheliste standardite järgi, sest tajume vastutust klientide, töötajate ja keskkonna suhtes. Edu ühegi nende arvelt ei ole jätkusuutlik.

Kvaliteedijuhtimissüsteem on meie tegvuste keskmes ja seetõttu osaks igast meie tegevusest.

Kvaliteet

Konkurentsi tingimustes tuleb langetada hinda ja tõsta kiirust, kuid seda ei tohi saavutada kvaliteedi arvelt. Meie kogemus on, et kokkuhoid tuleks saavutada projekti planeerimisel mitte ehitades. Ehituse käigus kokkuhoitud summad tuleb tihti hoone elukaare jooksul täiendavalt investeerida ja seetõttu ei anna pikemas perspektiivis soovitud kokkuhoidu.

Paindlikkus

Enam kui 25 aastat ehitusturul on meile õpetanud, et projektid lähevad harva nii nagu algselt plaanitud, eriti pikemad, keerukamad ja palju osapooltega projektid. Peame võimet reageerida kiirelt ja efektiivselt projekti käigus toimuvatele muudatustele enda pikaajaliste suhete võtmeks.

VMT Grupi ettevõtted

VMT Ehitus

VMT Ehitus asutati 1997. aastal. Ettevõtte tegutseb nii Eestis kui ka välismaal.

VMT Ehitus pakub võtmed kätte lahendusi: projekteerimine ja nõustamine, konstruktsioonide paigaldus ja ehitus ning projektijuhtimine.

Meil on enam kui 15 aastat kogemust ning suudame teostada ka kõige keerukamaid arhitektuurilisi ideid. Meie kogemuste pagasist leiate nii 90 m sildeavaga lennukihooldusangaari, kaubanduskeskuste lae tõstmisi, kui ka hulganisti tööstus ja põllumajandushooneid.

Aalto University staircases, Helsinki

VMT Tehased

2006. aastal koondas Viljandi Metall AS kõik enda tootmised ühe ettevõtte alla.

VMT Tehased pakub teraskonstruktsioone ehitusele ja tööstusele. Oleme omandanud EN ISO 3834-2 keevitussertifikaadi ja suudame pakkuda CE märgistust kõigele mida toodame.

VMT Tehastes töötab umbes 130 inimest, kes tegutsevad kahes tehases Viljandis ja Põltsamaal. Meie aastane toodang on umbes 7000 t, tootmishooneid 13000 m2 ja tootmismaad on ligikaudu 10 hektarit.

Tallinna airport hangar, 205 tons, year 2013

VMT Betoon

VMT Betoon eraldi ettevõttena asutati 1991 aastal. Ettevõtte loodi KEKi betoonitootmise baasil.

Tollasest peamiselt KEK-i süsteemile raudbetoonelemente valmistanud firmast on tänaseks arendatud kaasaegne arvutijuhtimisel betoonisõlmega betoonisegusid ja -elemente tootev ettevõte.

Betoonisegud, mis on iseloomustatud standardiga EVS-EN 206:2014, valmistatakse kaasaegses betoonitehases, mille tootlikkus on ca 35 m3/h. Tsementidest on kasutusel Läti Schwenk CEM I 42,5R. Täitematerjalina on kasutusel lubjakivi- OÜ Eesti Killustik ja AS Kaltsiit, graniitkillustikud OÜ Ruu Kivi ning liiv PM Kaubandusgrupp OÜ. Betoonisegudes kasutatavad lisandid on AS Semtu toodang. Kõik betoonisegude tootmisel kasutatavad materjalid omavad CE-märgistust.

betoon-main-suur

VMT Steel OY

Alates 1999 aastast on Viljandi Metall olnud tegev ka Soome turul ja teinud endale nime kui ettevõte, kes teeb seda, mida teised ei suuda.

VMT Steelil on üle 15 aasta kogemust suurte kaubanduskeskuste ehitusega.

VMT Steel pakub teraskonstruktsioone koos paigaldusega. Konstruktsioonid on tavaliselt toodetud VMT Tehaste poolt. Just see koostöö on konkurentsieeliseks, mida ei suudeta järgi teha. Enamus projektide puhul VMT Steel paigaldab ka betoonelemendid.

ehitus-soomes-main-suur

VMT Stål AB

2019. aastal asutati ettevõte VMT Stål AB, mis tegutseb Rootsi turul.

VMT Stål ettevõtte olemasolu võimaldab mugavalt toimetada ka Rootsi turul.

Põhiliselt toodetakse teraskonstruktsioonid VMT Tehastes. Toodang eksporditakse Rootsi, kus koostöös VMT Ståliga need paigaldatakse.

IMG_20220719_110047