VMT Tehased sisenes esimesena Eestis Kanada turule

2019

|

INVESTEERINGUD


Kuna meie klient soovib siseneda Kanada turule, võttis meie kvaliteediinspektor Aleksander eelmise kuu lõpus ette teekonna, et hankida sertifikaat CSA W 47.1, mis annab VMT Tehastele õiguse keevitada teraskonstruktsioone Kanada turule.

Kui sertifikaat EN 1090 reguleerib Euroopa ehitiste teraskonstruktsioonide nõudeid, siis rakendusstandard CSA CWB W59 18 teeb seda Kanada turul.

Selleks, et ettevõte saaks keevitada Kanada turule, peab kohapeal olema vähemalt üks koolitatud keevituse järelvaataja. Et sertifikatsioon saada, pidi meie kvaliteediinspektor jalge alla võtma koolitee Rootsi Siemensi kontorisse, et läbida Canadian Welding Bureau poolt määratud loengud ja eksamid. Keskenduti eelkõige W59 ja W47 standarditele, kuid lisaks sellele õpetati, kuidas ette valmistada kogu dokumentatsiooni, mida selle täitmisel silmas pidada ja kuidas korraldada keevitajate järelvalvet.

Et tunnistus säiliks, hakkab ettevõtet iga kuue kuu tagant külastama esindaja Kanadast - korraldab auditi, keevitajatele eksamid, vaatab üle arengud ja standartitele vastates, kinnitab sertifikaadi kehtivuse järgmiseks kuueks kuuks.

Oleme Eestis esimesed, kes on sertifisteeritud vastavalt Kanada rakendusstandardile. Lähiriikides omab sellist võimekust veel üks Rootsi ettevõte.

Piltidel keevitaja lõpueksamil sooritatud näited painutamisest ja saadud sertifikaat:

  • Rakendusstandard CSA CWB W59 18 reguleerib Kanadas ehitiste teraskonstruktsioonide nõudeid
  • Kvaliteediinspektor läbis Rootsis Siemensi kontoris Canadian Welding Bureau poolt määratud loengud ja eksamid
  • Ettevõtet hakkab iga kuue kuu tagant külastama esindaja Kanadast, pikendades sobivusel sertifikaadi kehtivust
  • Oleme Eestis esimesed, kes on sertifisteeritud vastavalt Kanada rakendusstandardile. Lähiriikides omab sellist võimekust veel üks Rootsi ettevõte